left.jpg
Water Systems - filtry do wody

  
  
  
  
left5.gif  
 

Water Systems - filtry do wody

     Woda z kranu często pozostawia wiele do życzenia: nieprzyjemnie pachnie, jest zbyt twarda, miewa żółtawy kolor. Sposobów na czystą wodę jest kilka, ale najskuteczniejszym są filtry domowe.
     System odwróconej osmozy jest najlepszą i najbardziej skuteczną metodą zapewnienia sobie i swojej rodzinie czystej wody. Odwrócona osmoza połączona z systemem filtrów osadowych i aktywnych daje wodę pozbawioną zanieczyszczeń takich jak: trujące i rakotwórcze związki chemiczne.
1. Zastosowanie Zastosowanie procesu odwróconej osmozy w urządzeniach filtracyjnych jest najbardziej nowoczesną metodą uzdatniania wody pitnej. Zastosowanie specjalnych membran poliamidowych (TFC) pozwala na usuwanie z wody surowej do 98% zanieczyszczeń takich jak: substancje organiczne i nieorganiczne, metale ciężkie, chlor, bakterie, azotany i substancje radioaktywne. Urządzenie TGI 525 zastępuje niewygodny i drogi sposób kupowania wody butelkowanej. W zamian zapewnia stałą dostawę świeżej, wysokiej jakości wody pitnej prosto z kranu wtwojej kuchni. Woda z urządzenia odwróconej osmozy poza jej dokładnym oczyszczeniem podnosi wartości smakowe przygotowanych z jej użyciem napojów i posiłków. Urządzenia typu TGI przeznaczone są głównie do filtracji zimnej wody wodociągowej w gospodarstwach domowych. Może być również stosowane w laboratoriach, szpitalach, aptekach oraz małych zakładach przemysłowych-wszędzie tam, gdzie wymagana jest woda wysokiej jakości.
Membrana zatrzymuje zanieczyszczenia organiczne i nieorganiczne oraz rozpuszczone w wodzie ciała stałe, metale ciężkie, pierwiastki radioaktywne, przepuszczając tylko cząsteczki czystej wody. Uzyskuje się to dzięki temu, że membrana posiada porowatość zbliżoną do cząsteczki wody tj. 0,0001 mikrona (mikron = 0,001 mm), czyli tak małą, że aż trudno ją sobie wyobrazić.
Uzyskiwana na niej zdolność do odrzucenia znacznie powyżej 90% substancji rozpuszczonych powoduje praktycznie idealną czystość przepuszczonej wody i stawia ją zdecydowanie na czele wszystkich innych metod oczyszczania wody. W rezultacie otrzymujemy czystą, zdrową i smaczną wodę.

Budowa

Urządzenie składa się z pięciu modułów filtracyjnych, zbiornika magazynującego wodę, wyiewki oraz przewodów, kształtek i zaworów, służących do montażu pod zlewem kuchennym Filtrowana woda przechodzi przez następujące stopnie:
I stopień filtracji - to wkład filtracyjny polipropylenowy 5 mikronowy, służący do zatrzymania wszelkich zanieczyszczeń mechanicznych powyżej 5 mikronów, takich jak: piasek, rdza, osad, insekty, włókna azbestu.
II stopień filtracji - to wkład filtracyjny 10" zawierający granulowany węgiel aktywny usuwający chlor, fenol, substancje zapachowe i smakowe, rozpuszczony gaz, związki organiczne.
III stopień filtracji- to wkład filtracyjny 10" zawierający sproszkowany węgiel aktywny, przepuszczalność 2 mikrony.
IVstopień filtracji - to membrana TFC, najważniejsza część urządzenia - wykorzystując zjawisko odwróconej osmozy usuwa wszystkie zanieczyszczenia pozostałe w wodzie. Stopień redukcii zanieczyszczeń 93-100% (m.in. azotany, metale ciężkie, bakterie).
V stopień filtracji - tokońcowy filtr zawierający węgiel aktywny o poziomie filtracji l mikron, służący do nadania spożywanej wodzie odpowiedniego smaku i zapachu.

Rys. Schemat montażu urządzenia typu TGI pod zlewem kuchennym


A - Wylewka
B - Podłączenie do przewodu
zimnej wody
C - Zbiornik wody wraz z zaworem
D - Podłączenie do kanalizacji


Częstotliwość wymiany wkładów:
1. Wkład mechaniczny (l stopień) co 6 m-cy
2. Wkłady węglowe (II stopień) co 6 m-cy
3. Membrana TFC co 4-6 lat


Aby powiększyć zdjęcie proszę kliknąć na nie:Tak oczyszczona woda:
  » nadaje się do picia bez przegotowania
  » jest doskonała do sporządzania odżywek dla dzieci
  » uwydatnia aromat kawy i herbaty
  » doskonale nadaje się do rozcieńczania soków i napojów oraz kostek lodu
  » jest odpowiednia do mycia owoców, warzyw i mięsa
  » potrawy na niej gotowane są zdrowsze i mają naturalny smak
  » zalecana jest do picia przy skłonnościach do tworzenia się kamieni w   nerkach i woreczku żółciowym
  » doskonale nadaje się do pielęgnacji delikatnej skóry niemowląt, mycia   twarzy i zębów
  » można nią płukać delikatne powierzchnie (np. szkła kontaktowe)
  » nie pozostawia osadu kamiennego w czajnikach, żelazkach, ekspresach
  » eliminuje czynniki wywołujące uczulenia (np. chlor)
  » używana do zmywania naczyń nie pozostawia osadu, dzięki czemu szkło i naczynia   są błyszczące
  » może być również używana do akwariów, podlewania roślin i jako źródło   czystej wody dla zwierząt domowych

 Copyright © COMPI  2004